Výročí 130 let od založení SDH Kounice

27.06.2015 00:00

Dne 27.6.2015 proběhla oslava 130. výročí založení sboru.

Od 11 hodin byla otevřená hasičská zbrojnice pro veřejnost. Ve 13 hodin proběhl slavností nástup před hasičskou zbrojnicí a odtud vyrazil průvod včetně hasičské techniky v čele s dechovou hudbou a mažoretkami.

Dále pokračoval program na hřišti za úřadem Městyse Kounice. Za doprovodu hasičské hudby proběhl požární útok naší staré gardy, útok staré gardy ze Bříštví s koňskou stříkačkou, která byla opravdu tažena koňmi, štafeta CTIF našich dětí, prohlídka staré i nové hasičské techniky, ukázka vyproštění a záchrany osoby z vozu a následně hašení hořícího vozu.

Také vystoupily děti z místní mateřské a základní školy.

Velké díky patří všem sborům, které přispěly ať už technikou či svým uměním ke zpestření oslavy a též posádce vozu rychlé záchranné služby, který bylo možno si prohlédnout.

Fotografie z výročí 130 let ZDE.